hudba
film
koncerty
contemporary
robert jisa
composer//////////////////
 
 
 

TENTO WEB JE VĚNOVÁN HUDEBNÍMU SKLADATELI A EXPERIMENTÁTOROVI ROBERTU JÍŠOVI (NAR. 1970), JEHO ŽIVOTU A PRÁCI. OBSAHUJE MNOHO ČLÁNKŮ, UKÁZEK A PRODUKTŮ.

ROBERT JÍŠA JE DRŽITEL MNOHA MEZINÁRODNÍCH OCENĚNÍ. SPECIALIZUJE SE NA KOMPOZICI SOUČASNÉ TZV. VÁŽNÉ, FILMOVÉ A 3D HUDBY.

//////////////////////////////

news

Na svoji premiéru v kinech nyní čeká hned několik projektů, které Robert dotvořil svoji hudbou. Například s režisérem Davidem Sísem již loni dokončili velkolepý film o legendárním výtvarníkovi Peterovi Sísovi “Sny o toulavých kočkách” a se Stevem Lichtagem letos spatří světlo světa dojemný i vtipný “Stingl - Malý velký Okima”. Předpokládáný vstup do kin u obou filmů je podzim 2021.

///////////////////

V Lublani bylo dokončeno ve spolupráci s Orchestrem slovinské TV a rádia natáčení symfonické hudby k filmu Emy Kugler: The Man With A Shadow. V Čechách natáčení doplňili svými hlasy Český chlapecký sbor Boni Pueri a Lucky Voice Band. Mix hudby obstaral Boštjan Kačičnik.

Film již obdržel několik velkých cen a American Film Institute dal jeho hudebnímu soundtracku Roberta v rámci Jellyfestu ocenění “Nejlepší filmová hudba”

///////////////////

Ve vídeňském Tanzquartieru proběhlo úspěšně tanečně-multimediální představení The Endless Island Of Absence. Hudební složku zkomponoval Robert Jíša. Hlavními interprety byli vídeňští muzikanti Susanna Gartmayer (kontrabas klarinet), Matthias Frey (housle) a Reka Kutas (violoncello). Více info o projektu (německy) zde.

///////////////////

TV Prima natočila druhou sérii seriálu Temný kraj s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli, ke kterému píše Robert Jíša opět hudbu. Netradičně jde o soundtrack kytarový, evokující venkov, country. Pro Primu znamenala první série překonání diváckého rekordu a nejsledovanější pořad v daném prime - time čase.

///////////////////

Hlasy světla 3D, multimediální symfonický koncert, který proběhl v pardubické Tip sport aréně, se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. 2000 diváků sledujících 3D obsah stanovilo novou laťku pro organizátory multimediálních 3D eventů.

///////////////////

OSA, ochranný svaz autorský, ocenil Roberta Jíšu za symfonickou kompozici Hlasy světla cenou nejlepší skladba v kategorii “Mezi žánry”. Jde o velmi prestižní ocenění více než hodinové duchovní skladby, která měla premiéru v srpnu 2013 v Praze. Na jejím provedení se podíleli Marek Štryncl, Boni Pueri, FOK, Komorní orchestr pražských symfoniků, Collegium Floreum a Tam Tam Orchestra. V sólovém partu exceluje Christina Johnston. Další realizace proběhla 8.10.2016 v Tipsport aréně v Pardubicích pod názvem Hlasy světla 4D. Režie se ujal Steve Lichtag, vizuálních efektů Sylwek Luczak. Dirigoval Peter Feranec.

Seznam všech ocenění Jíši zde.

///////////////////

Film Století Miroslava Zikmunda, k němuž složili hudbu Radůza a Robert Jíša, dostal hlavní cenu Grand Prix na mezinárodním festivalu outdoorových filmů v Praze.

///////////////////

Nejstarší filmový festival v USA, houstonský Worldfest, ocenil práci Roberta Jíši a režisérky Emy Kugler Cenou poroty za film Echoes Of Time. Tento slovinský nezávislý film, který obsahuje 70 minut současné vážné hudby Roberta Jíši také získal cenu v Jakartě, Barceloně a dalších světových metropolích. Seznam všech ocenění Jíši zde.

///////////////////

Dlouholetá spolupráce se Stevem Lichtagem přinesla celovečerní 3D projekt Aldabra - byl jednou jeden ostrov. Rodinný film produkovali společně se Starlite a.s. i legendy Disney Studios Don Hahn a Kirk Wise. Devadesátičlenný orchestr českého rozhlasu byl složen z nejlepších hudebníků Prahy a o finální mix hudby se postaral legendární Greg Townley z Los Angeles. Anglická verze filmu je namluvena Piercem Brosnanem, v české verzi Oldřich Kaiser.

///////////////////

Robert Jíša složil hudbu k několika televizním spotům jednoho z nejúspěšnějších spisovatelů posledních let, Jamese Pattersona. Vysílány budou v televizích po celých Spojených státech.

///////////////////

First opera by Robert Jisa is due to the covid related restrictions going to have a premiere in Vienna as late as this year. Check the details here.

//////////////////

An experimental orchestral score for a movie: The Man With A Shadow has been finished in Ljubljana (Slovenia). Robert has written music for 70 members orchestra and 50 members mixed choir plus boys choir. The film is getting awarded worldwide, including even special music soundtrack awards. Click for full list of Jisa’s awards.

//////////////////

Robert has written music for the Tanzquartier (Vienna, Austria) theatre performance: The Endless Island Of Absence. Info (in German) here.

//////////////////

TV Prima started shooting crime - drama series “Dark Edge” second series, scored by Robert Jisa again. The first series has broken records in popularity among the audience in Czech republic and Slovakia.

//////////////////

Recent Robert’s film music project, Echoes Of Time, directed by Ema Kugler, has won a Special Jury Award at this year’s Worldfest, Houston International Film Festival. It was founded in 1961 under the name Cinema Arts, and is considered the third-biggest competitive film festival in the US, after San Francisco and New York.

//////////////////

OSA, The Copyright Protection Association for Music Rights awarded Robert Jisa’s recent work, The Illumination Voices, the best composition in the category “Between Genres”. The Illumination Voices is oven an hour long choral composition. It’s a variation to classical requiem for soprano, boys choir, mixed choir, chamber orchestra, Moog and four drummers. The concerts were accompanied by a large 3D projection which made it one of the first 3D contemporary music presentation in the world.

Click for full list of Jisa’s awards.

//////////////////

Aldabra 3D, an advanturous expedition to the shores of a mysterious island lost in the waters of the Indian Ocean goes to Disney’s distribution arm. It is probably the most demanding film project Robert has worked on so far. The film's ninety-piece orchestra was developed from members of various Prague orchestras, and Jisa chose to use more than the normal number of drummers. The soundtrack is being mixed in Los Angeles by Mr. Greg Townley and songs were provided by Mr. Peter Gabriel. Narrator: Pierce Brosnan.

Click for Jisa’s filmography

//////////////////

James Patterson, one of the world’s most successful writers has chosen Robert Jisa to score his recent TV ads. To be broadcasted nationwide.

//////////////////

©2021 Robert Jisa